Selfie of party

Organizacja imprez integracyjnych.

Firmy

Jeśli w twojej firmie następuje rotacja pracowników, chcesz by ci dłużej pracujący, mieli okazję poznać swoich młodszych kolegów i odwrotnie warto od czasu do czasu zorganizować imprezę integracyjną np. w czasie okresu karnawału czy wakacji.

Jak to zrobić? Co zaproponować swoim pracownikom, żeby dobrze się bawili i poczuli, że ich pracodawca o nich dba? Jak zorganizować dobrą imprezę integracyjną?

Organizacja imprezy integracyjnej wcale nie jest łatwą sprawą. Po pierwsze należy znaleźć odpowiedni lokal pod kątem ilości osób, które będą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Miejsce powinno być przestronne, umożliwiające łatwe wyjście np. na papierosa. Personel lokalu powinien być miły, kulturalny, a przede wszystkim doświadczony. Menu na ten wieczór różnorodne i przede wszystkim smaczne.

Spotkanie integracyjne można również zorganizować w plenerze, aby stworzyć luźną, niezobowiązującą atmosferę. Może to być ośrodek wypoczynkowy, centrum sportowe np. z basenem czy kortem tenisowym. W wyborze takiego miejsca warto kierować się łatwym dojazdem oraz komfortowymi warunkami tam panującymi.

O kompleksową obsługę imprez integracyjnych najlepiej zadba wynajęta firma, która na co dzień specjalizuje się w tej tematyce. Taka firma może zaproponować przyjęcie, bal pracowniczy, wieczory tematyczne itd.

Jeśli chcesz by twoi pracownicy byli miło zaskoczeni i nie nudzili się w swojej obecności, zorganizuj np. Zawody sportowe, jazdę konną czy wyjazd na żagle. Wybierając dodatkowe atrakcje, należy wziąć pod uwagę m. in. dostępny budżet, atmosferę panującą w firmie oraz wiek pracowników. Dodatkowe atrakcje sprawią, że twoja kadra pracownicza na długo nie zapomni o twojej hojności.

Impreza firmowa to najlepszy sposób na zintegrowanie pracowników i poprawienie atmosfery panującej w biurze. Przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie zorganizowania wolnego czasu dla pracowników warto poznać ich preferencje np. w formie krótkiego wywiadu z nimi i wybrać takie rozwiązanie, które usatysfakcjonuje większość z nich.