Office and business objects background

Narzędzia dla handlowców.

Biznes Technologia

Handlowiec, czyli inaczej sprzedawca może być bardziej lub mniej efektywny w tym, co robi, osiągać lepsze lub gorsze wyniki sprzedaży. Wiele zależy od tego, jakimi narzędziami dysponuje. A więc jakich specjalistycznych narzędzi sprzedaży potrzebuje handlowiec, aby podnieść swoje wyniki w pracy?

Kalendarz oraz baza klientów.

Do sprawnej organizacji czasu pracy, dobry handlowiec potrzebuje bazy CRM. Dzięki niej będzie miał możliwość szybkiego wyszukiwania kontaktów, weryfikację ich oraz np. opracowanie e-mail do wysyłki. Im więcej starań wykonasz w trakcie tworzenia bazy CRM, tym później większą sprzedaż uzyskach.

Kluczem do sukcesu jest prowadzenie również kalendarza, nie koniecznie w formie papierowej. Kalendarze i notatniki online zastąpią ci opasłe tomy i gubiące się wiecznie karteczki. Ponadto taki kalendarz wyśle ci powiadomienia z pewnym wyprzedzeniem, abyś jeszcze bardziej mógł uporządkować swoje zadania sprzedażowe i sprawi, że nigdy nie zapomnisz o ważnym biznesowym spotkaniu.

Poczta e-mail lub program do ich wysyłania.

Jeśli posiadasz niewiele kontaktów, w zupełności wystarczy Ci poczta e-mail. Jeśli twoja baza klientów jest bardzo rozbudowana, warto skorzystać z automatyzacji wysyłki listów mailowych.

Narzędzia i programy wysyłające sekwencje maili w określonym czasie pozwalają oszczędzić czas na wysyłanie ręczne wiadomości do dziesiątek lub kilkuset klientów.

Spotkania on-line

Chcesz zaoszczędzić czas na konferencjach ze swoimi podwładnymi lub przełożonymi? Stabilne i zaawansowane narzędzia do wideo rozmów nawet z 20 osobami jednocześnie właśnie to umożliwiają. Niektóre wersje programów są darmowe. Takie programy posiadają stabilne łącze, a jakość wideo rozmowy jest na wysokim poziomie. Większość z nich pozwala na nagrywanie internetowych konferencji.

Monitorowanie swojej firmy w internecie

Dzięki specjalnym programom możesz łatwo sprawdzić, pod jakimi słowami kluczowymi została wyszukana twoja firma w sieci, a każdym razem, gdy ktoś wspomni o twoim produkcie lub firmie, dostaniesz powiadomienie. Dzięki temu z łatwością możesz dotrzeć do potencjalnego klienta.

Narzędzi dla handlowca, jest naprawdę wiele. Warto wybrać kilka z nich, a sprzedaż produktów czy usług w twojej firmie na pewno wzrośnie.